niedziela, 15 listopada 2015

Odebrać złodziejom

(c) sjs 2002
 
W związku z nagonką na rysownika Jana Kozę oraz Gazetę Wyborczą, która umieściła jego rysunek, naszła mnie myśl, że przecież jest czymś normalnym, że złodziejom odbiera się zrabowane dobra. Tymczasem pozwoliliśmy nazistom ukraść znak, który pojawił się już w paleolicie - ok. 10 tysięcy lat temu i był używany praktycznie na całym świecie, zazwyczaj jako symbol Słońca. Wojna skończyła się już ponad 70 lat temu, naziści na szczęście są marginesem, więc myślę, że najwyższy czas odebrać im swastykę. Niestety nie wiem jak to zrobić. Myślę jednak, że warto.

Swastyka była używana także w Polsce i to całkiem niedawno - w wojsku dwudziestolecia międzywojennego oraz przez górali jako tzw. krzyżyk niespodziany. Jest dobrze widoczna na kamieniu upamiętniającym miejsce śmierci Mieczysława Karłowicza na stokach Małego Kościelca. Dopiero druga wojna światowa zepsuła jej symbolikę.
Co do samego rysunku, rozumiem go jako ilustrację tego jak łatwo osoby o faszystowskich czy nazistowskich poglądach farbują się obecnie na polskich patriotów.

To są jednak parszywe gnidy!Ktoś się jeszcze dziwi dlaczego nazywam ich GWnianą?!
Posted by Łukasz Kister on 12 listopada 2015

Marian Piłka: "Ta gazeta powinna spotkać się z całkowitym ostracyzmem ze strony patriotycznej opinii publicznej".
Posted by wPolityce.pl on 13 listopada 2015

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz