środa, 29 lipca 2015

Chcesz Windows 10? Już jest.

Jeśli nowy system nie zainstalował się automatycznie lub chce się mieć jego wersję instalacyjną wystarczy pobrać plik ISO ze strony Microsoftu.

Najpierw pobierany jest mały (18 MB) program umożliwiający pobranie właściwego pliku i nagranie go na płytę DVD lub pendrive, albo automatyczną aktualizację posiadanego systemu.Żeby pozostać legalnym należy ściągnąć wersję odpowiednią do posiadanego systemu. I tak posiadaczom Windows 7 Starter, Home i Home Premium oraz 8.1 przysługuje Windows 10 Home, a tym co posiadają Windows 7 Professional i Ultimate oraz 8 Pro - Windows 10 Pro.

W ramach podziału na wersje Home i Pro można również wybrać czy chce się mieć Windows 10 z Windows Media Player czy z możliwością wybrania innego odtwarzacza. Ta druga wersja jest specjalną wersję na Europę oznaczoną literą N.

Oczywiście można też wybrać czy chce się wersję 32 czy 64 bitową.Na razie w pracy zaktualizowałem jeden komputer z Windows 8.1 na 10 i wygląda to całkiem dobrze. Oczywiście znów jest nowy interfejs. Rzeczy, które były w prawym górnym rogu są teraz w lewym dolnym, ale cóż, taka jest cena nowej wersji. Zobaczymy jak nowe okienka będą sprawdzały się w praktyce.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz