środa, 17 czerwca 2015

Nie chcę Windows 10, na razie

Ostatnio użytkownikom Windows 7 i 8 zainstalowało się powiadomienie o możliwości automatycznego zainstalowania Windows 10, który ma się pojawić pod koniec lipca. Powiadomienie jest na tyle uciążliwe, że nie można go prosto wyłączyć, a nawet ukryć - wciąż się samo przywraca. Jest jednak sposób na to by się go pozbyć.
Na początku trzeba wyłączyć program.W tym celu uruchamiamy Menedżer zadań
%windir%\system32\taskmgr.exe
Na liście Procesów odnajdujemy GWX.exe, klikamy na nim prawym klawiszem i wybieramy
Zamknij proces lub Zamknij program.
Wygląda na to, że jednak nie trzeba na początku ubijać procesu.

Teraz można już odinstalować program - uruchamiamy Windows Update

%windir%\system32\wuapp.exe

Z menu wybieramy Wyświetl historię aktualizacji


Następnie klikamy Zainstalowane aktualizacje


W wyszukiwarce wpisujemy KB3035583


Czekamy chwilę, aż pojawi się szukana aktualizacja.


Klikamy na nią prawym klawisze myszy i z menu wybieramy Odinstaluj.Odinstalowywanie trwa chwilę, ale potem trzeba zrestartować komputer.

Pozbyliśmy się program, ale to jeszcze nie koniec. Microsoft oznaczył tę aktualizację jako ważną, więc wcześniej czy później znów się zainstaluje. Możemy jednak temu zapobiec. Znowu wchodzimy do Windows Update. Aktualizacja może już na nas czekać.


Jeśli jeszcze nie, to wystarczy kliknąć Wyszukaj aktualizacje i zaraz się pojawi. Klikamy na 1 ważna aktualizacja jest dostępna. Sprawdzamy czy jej numer się zgadza - powienien być KB3035583 i jeśli tak, to klikamy na nią prawym klawiszem myszy. 


Z menu wybieramy Ukryj aktualizację, potwierdzamy klikając OK i możemy już zamknąć okno Windows Update.

Jeśli za jakiś czas zapragniemy przywrócić odinstalowany program wystarczy, że wejdziemy do Windows Update i z lewego menu wybierzemy Przywróć ukryte aktualizacje.


Sprawdzamy numer (KB3035583) i jeśli rzeczywiście chcemy ją przywrócić to zaznaczamy checkbox i klikamy przycisk Przywróć.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz